Oferty paletowe

Palety są optymalnym rozwiązaniem stosowanym często w logistyce. Wiele branż przemysłowych korzysta z nich, aby poradzić sobie z dużą ilością różnorodnego, najczęściej ciężkiego oraz wielowymiarowego asortymentu. Palety mogą jednak przydać się także prywatnym klientom, którzy chcą przesłać większy produkt. W tym celu trzeba zwrócić uwagę na usługi kurierskie, które mają określone wymagania względem konkretnych produktów.

Tanie palety krajowe i zagraniczne

Pogotowie Paletowe to oferta dedykowana dla biznesu, dzięki której można szybko i sprawnie zamówić określonego kuriera. Jest także możliwość dokładnej wyceny oraz dostosowania tanie palety do towaru pod względem długości, szerokości, wysokości i wagi. Klient ma dodatkowo szansę, aby zapewnić sobie podpisanie umowy bezpośrednio podczas kontaktu z kurierem, jak i potwierdzić wcześniej umówione spotkanie, tak aby móc bez problemu dostarczyć przesyłki paletowe.

Paleta kurierem – wymagania

Trzeba pamiętać, że różnorodne usługi kurierskie różnią się pod względem gabarytów, które są w stanie przyjąć. W przypadku DHL maksymalny ciężar ładunku, to 1000 kilogramów, a maksymalna wysokość to 200 centymetrów. Wymogi DPD i Poczta Polska, to odpowiednio 700 kilogramów i 180 centymetrów. Bardzo istotny jest też rodzaj towaru, gdyż DPD nie przyjmuje części samochodowych. W celu zadbania o bezpieczeństwo, ważne jest, aby towar nie wystawał poza obrys palety, a także, aby był przymocowany do podłoża, np. za pomocą folii strecz. Jeżeli jest to ładunek kilkuwarstwowy, to najlepiej poszczególne rzędy zabezpieczyć tekturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *