Oferty paletowe

Palety są optymalnym rozwiązaniem stosowanym często w logistyce. Wiele branż przemysłowych korzysta z nich, aby poradzić sobie z dużą ilością różnorodnego, najczęściej ciężkiego oraz wielowymiarowego asortymentu. Palety mogą jednak przydać się także prywatnym klientom, którzy chcą przesłać większy produkt. W tym celu trzeba zwrócić uwagę na usługi kurierskie, które mają określone wymagania względem konkretnych produktów.

Tanie palety krajowe i zagraniczne

Pogotowie Paletowe to oferta dedykowana dla biznesu, dzięki której można szybko i sprawnie zamówić określonego kuriera. Jest także możliwość dokładnej wyceny oraz dostosowania tanie palety do towaru pod względem długości, szerokości, wysokości i wagi. Klient ma dodatkowo szansę, aby zapewnić sobie podpisanie umowy bezpośrednio podczas kontaktu z kurierem, jak i potwierdzić wcześniej umówione spotkanie, tak aby móc bez problemu dostarczyć przesyłki paletowe.

Paleta kurierem – wymagania

Trzeba pamiętać, że różnorodne usługi kurierskie różnią się pod względem gabarytów, które są w stanie przyjąć. W przypadku DHL maksymalny ciężar ładunku, to 1000 kilogramów, a maksymalna wysokość to 200 centymetrów. Wymogi DPD i Poczta Polska, to odpowiednio 700 kilogramów i 180 centymetrów. Bardzo istotny jest też rodzaj towaru, gdyż DPD nie przyjmuje części samochodowych. W celu zadbania o bezpieczeństwo, ważne jest, aby towar nie wystawał poza obrys palety, a także, aby był przymocowany do podłoża, np. za pomocą folii strecz. Jeżeli jest to ładunek kilkuwarstwowy, to najlepiej poszczególne rzędy zabezpieczyć tekturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *