Nadruki sitodrukowe na koszulkach – zalety

Sitodruk najczęściej wykorzystywany jest w przypadku nadruku na dużych oraz płaskich powierzchniach. Jest to metoda, którą możemy często podziwiać na koszulkach, bluzach oraz innych częściach garderoby.

Jak działa sitodruk?

Jednak najbardziej popularny jest sitodruk na koszulkach. Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać jest stworzenie matrycy. Każdy z sześciu dostępnych kolorów musi zostać przygotowany indywidualnie do matrycy. Matryca jest wkładana w sito, które posiada karuzela sitodrukowa. Następnie wystarczy, że maszyna używając swojej siły odbije kolory na koszulkach wykorzystując matrycę.

Szybkość tworzenia nadruków

Jest to szybki sposób, który umożliwia stworzenie dużej liczby koszulek w krótkim czasie. Dużą zaletą sitodruku jest wytrzymałość nadruku. Jeżeli wszystko zostało wykonane poprawnie to grafika na koszulce jest w stanie nawet przetrwać pranie w wysokiej temperaturze. Warto także dodać, że sitodruk jest opłacalny w przypadku tworzenia większej liczby grafik na koszulkach. Minimalna opłacalna ilość to 20 nadruków. Dzieje się tak, ponieważ koszt przygotowań jest stały i się nie zmienia.

Jakość kolorów

Kolory wykonane metodą sitodruku są bardzo realistyczne i dobrze odwzorowane. Jednocześnie nie musimy się przejmować wilgocią oraz promieniowaniem UV, ponieważ na wszystkie te czynniki sitodruk jest całkowicie odporny. Metoda sitodruku wykorzystywana jest także coraz częściej do tworzenia skomplikowanych grafik, ponieważ jest bardzo skuteczna. Na uwagę zasługuje także fakt, że nadruki wykonane w ten sposób są praktycznie od razu przygotowane do noszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *